Nesplývaj s davom

Dnes si preberieme, ako nesplynúť s davom korporátnikov a zároveň vyzerať, akoby si točil veľké milióny, aj keď v skutočnosti si práve po dlhom váhaní prvýkrát investoval ťažko ušetrených 500 € do Bitcoinov. Čo som mimochodom chcel urobiť aj ja, ale zistil som, že o tom viem asi toľko ako priemerný absolvent Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave, a teda sa na tom môžem akurát tak dobre ojebať.

Každopádne, ak do práce nosíš oblek, či už z vlastnej vôle alebo z donútenia, prečo to neurobiť štýlovo? Ja viem, čierny oblek, tri kravaty a päť bielych košieľ je celotýždňová istota, no tak sa akurát zaradíš medzi nudný priemer a šéf či tá atraktívna sekretárka si ťa všimnú, až keď im podgurážený na firemnom večierku vynadáš do despotického kokota a lacnej zmachlenej kurvy. A to rozhodne nie je cesta k povýšeniu, alebo nespútanému mileneckému vzťahu.

Predpokladám, že ak už čítaš tento blog, rád by si svojím oblečením nejako sofistikovane zaujal. Skús teda investovať čas a peniaze do rozšírenia svojho šatníka. Začať môžeš oblekom s prúžkami, tie jednoducho kričia biznis. Drž sa však tmavších farieb, nepotrebuješ to zase prehnať. Dobre fungujú aj iné decentné vzory, napríklad kocky alebo takzvaný houndstooth. K tomu stačí pridáť pár prekvapivých a neočakávaných doplnkov, a zrazu sa ťa kolegovia začnú chodiť pýtať, kde si čo kúpil a či im neporadíš. Alebo si z teba začnú robiť srandu, čo je u nás aj celkom pravdepodobné, ale ty si ťažko nad vecou a vieš, že to je len slepá závisť. Hlavne sa, prosím, uspokoj s týmto pocitom a nedaj si vytetovať moje obľúbené Len boh ma môže súdiť a podobné trápnosti. Posudzovať ťa za oblečenie môže kto chce a kedy chce. Takže buď pripravený.

 

 

Fakt dobre vyzerá, keď tú nudnú čiernu nylonovú tašku na notebook vymeníš za koženú, môže byť aj väčšia a vo výraznej farbe. Netreba sa báť ani nápadnejších topánok, tu som išiel až do ťažkého mafiánskeho štýlu, no dobre poslúžia aj hnedé monkstraps, alebo v zime chelsea boots. Typy topánok si ešte rozoberieme, takže zatiaľ UTFG (use the fuckin’ google). Na ponožkách sa tiež môžeš trochu vyblázniť a nezabudni ani na ďalšie doplnky. Rukavice, okuliare, tu všade sa netreba báť výraznejších vecí.

 

 

Takže ako inšpirácia ti poslúžili:

  • trojdielny oblek Suitsupply
  • košeľa Adam Of London
  • kravata a vreckovka do saka Peek & Cloppenburg
  • topánky Novesta
  • rukavice Zara
  • slnečné okuliare Spitfire z Asosu
  • taška Bobby Black zo Zootu

Dôležité je, aby všetko sedelo a ladilo spolu. Chce to trochu premýšľať a dávku odvahy, aby si vystúpil z tieňa, no nápadnejšie obliekanie ti môže pomôcť otvoriť nové dvere preč z open spacu. Držím palce!

Štýlový zvyšok pracovného týždňa!

Adam