Vrstvenie a.k.a. Kategorizácia typov brnenia a výstroja bojovníka so zimou druhého stupňa

Ja viem, vrstvenie nie je práve najoriginálnejšia téma, no základné veci treba asi opakovať v pravidelných intervaloch, takže si ho dnes opäť prejdeme. Tento výraz sa mi ale tak trocha asociuje s babskými časopismi, čiže navrhujem ho zmeniť za niečo mužnejšie. Kategorizácia typov brnenia a výstroja bojovníka so zimou druhého stupňa znie podľa mňa omnoho lepšie.

Základom brnenia do chladného počasia je dobré vlnené sako. Som veľmi rád, že už aj u klasického slovenského výrobcu brnení… ehm oblekov Alain Delon, vypočuli moje prosby, a snáď aj žiadosti ďalších zorientovaných mužov, a snažia sa formovať vkus priemerného slovenského chlapa tým, že stále viac používajú pri výrobe čisto prírodné materiály. To je aj prípad toho podareného jesenného, alebo ako sa dočítaš nižšie, kľudne aj zimného saka.

Hneď po kvalitnom materiále je jeho druhou najväčšou výhodou, že veľmi efektne a efektívne rieši problém, ktorý asi napadne každého, a síce, či mu v saku nebude zima na krk. I keď sa ponúkajú aj iné riešenia, pre typického lenivého muža, ktorému sa nechce uväzovať šál a rolák ho škriabe, ponúka práve toto sako dosť zaujímavú alternatívu v podobe odnímateľného nákrčníka, čo asi nebude správny názov, ale fakt neviem, ako to pomenovať. Veď pozeraj na fotky.

 

 

Táto vychytávka sama o sebe dáva základ dobrému vrstveniu. Keď si totiž pod takéto sako dáš ešte sveter, pod neho košeľu a v prípade, že to vyzerá na fakt veľkú zimu, ešte aj tričko (telovej farby!) pod ňu, zima nemá šancu ťa ohroziť a žiadna smrteľná nádcha ti nehrozí. Pridaj rukavice, ktoré si môžeš odložiť do náprsného vrecka miesto štandardnej vreckovky do saka, nejaký vychytaný štýlový klobúk a môžeš ašpirovať na pochvalu od Rustmana.

Ale pozor, ľahko sa môže stať, že aj keď to ráno vyzeralo na zimu ako v ruskom filme, poobede sa počasie zmení na subtropickú jar a teplota stúpne o 15 °C, že by ešte aj Donald Trump musel uznať, že to globálne otepľovanie zase nebude až taký bullshit. V takom prípade si pripravený, lebo čo? Lebo si vrstvil a nedrbol si si na tričko s krátkymi rukávmi jednu vatovanú bundu, čiže sa ti nestane, že buď sa uvaríš, alebo zmrzneš. Ty sa totiž vyznáš a tak si elegantne odzipsuješ zo saka nákrčník a vyzlečieš sveter. Tým odkryješ kravau a keď ešte rukavice v náprsnom vrecku vymeníš za vreckovku, si good to go na príjemnú prechádzku slnkom zaliatou jeseňou, ale aj na večerný drink. Pred vstupom do miestnosti si nezabudni dať dole klobúk, aby si vnútri nevyzeral ako béčkový rapper.

 

 

Toľko asi na dnes, pevne verím, že si pochopil o čom je vrstvenie a možno aj to, že sako sa opäť raz ukázalo ako jedno z najuniverzálnejších typov oblečenia. Na sebe som teda mal:

  • sako s odnímateľnými nákrčníkom Alain Delon
  • košeľu Alain Delon
  • kravatu Mango
  • sponu na kravatu Varsity Project
  • vreckovku do saka Peek & Cloppenburg
  • nohavice Dockers zo sekáča
  • klobúk od Mauerer Hut Vienna
  • set hodiniek a náramku Tommy Hilfiger od Watch4u.com
  • topánky Steve Madden

Štýlový deň!

Rustman