Ponožkový experiment

Obliekanie je taká zábavka. Väčšinou si vyberieš niečo výrazné a k tomu kombinuješ. Aspoň tak to robím ja. Keď už dôjdu kombinácie, kúpiš novú vec a hráš odznova. Najčastejšie kombinuješ od veľkých a výrazných kusov, povedzme začneš oblekom, alebo bundou. K tomu pridáš nohavice, košeľu, topánky a posledné, čo riešiš, sú ponožky. Minule ma ale napadlo, dá sa to otočiť? Začať menej viditeľným kusom a ladiť k nemu zvyšok? Tento článok môžeš považovať za taký malý experiment.

Skúsil som to teda so spomínanými ponožkami. Potreboval som výrazné, so šedými by som asi problém nemal, no chcelo to výzvu. Vedel som, že nejaké veselé až psychadelické nájdem určite v Bepone, čo je vlastne jediný ponožkový obchod, ktorý poznám, čiže som tam zbehol a vybral si také, ktoré by som si normálne asi ťažko obliekol. Tyrkisovo modré s nanukmi a so slniečkarskym názvom Happy Socks. Nakoniec som si kúpil aj žlté s banánmi. Tie fakt neviem k čomu si oblečiem, takže pre účely tohto článku sa budeme zaoberať tými s nanukmi. Mali tam aj nejakú Beatles edíciu, no tie som prenechal hipsterom, lebo na Beatles som nikdy nefičal. Veď pozri si ich eshop, nájdeš tam asi všetko.

 

 

Späť k nanukom. K týmto ponožkám som vlastnil presne nula kusov oblečenia v podobných farbách. Po chvíli špekulovania som si navyše uvedomil, že ak by som k týmto ponožkám pridal čo i len jednu výraznú farbu, vyzeral by som ako komixová postavička vylepšená užitím LSD. Rozhodol som sa teda pre pastelovú farbu a skvele mi poslúžil bledomodrý oblek. Farebný, ale nie príliš. Taký, aby nechal vyniknúť práve ponožky, ale zároveň nebol úplne nudný. Ináč pastelový oblek je ideálny na leto a i keď sa to nezdá, dosť univerzálny. Môžeš si ho dať kľudne na svadbu, o čom vlastne chystám článok, ale aj do cukrárne. Doslova.

 

 

Žiadne ďalšie farby by som už asi nezniesol, takže biela ľanová košeľa a biele tenisky boli jednoznačná voľba. Ako vždy, netreba zabudnúť na detaily, vreckovku do saka, prípadne odznačik do dierky na klope. Hotovo, môžeš vyraziť na narodeninovú párty päťročného dievčatka, alebo do ulíc ukázať, že stereotypy o farbách idú mimo teba. Ja totiž verím, že s dostatkom sebavedomia a trochou skúsenosti, dokážeš nosiť akúkoľvek farbu či štýl.

 

 

Na sebe teda mám:

  • ponožky Bepon
  • sako Zara
  • košeľa Suitsupply
  • vreckovka do saka Peek & Cloppenburg
  • tenisky Novesta

Verím, že tento farebný tyrkysovo bledomodro ružovo nanukový blogpost berieš ako príjemné spestrenie a tiež skúsiš niekedy niečo mimo svoj štandard. Je to zábava a o tú predsa ide, nie?

Štýlový bledomodrý pondelok!

Adam