Plážová kultúra

Leto sa konečne rozbehlo naplno a tak je čas pozrieť sa na kultúru plážového oblečenia. Úmyselne píšem kultúru, pretože aj keď my muži sa často otáčame za vyšportovanými gazelami v pekných plavkách, sami často zabúdame, že aj pri kúpaní môžeme vyzerať upravene a esteticky. Samozrejme najväčši vplyv na výsledný efekt má stav nášho pivného pupku. Preto na nás všetkých opäť raz apelujem, aby sme nezanedbávali zdravý životný štýl a sem tam miesto all you can eat alebo all you can drink zaradili radšej all you can run / swim / lift, a tak ďalej.

Hneď druhý v poradí je však výber plaviek. Tento krát vynecháme rôzne športové varianty určené na surfovanie, plávanie, zahrabávanie sa po hlavu do piesku, či iné plážové zábavky, ale pozrieme sa, čo by si mohol obliecť fanúšik classic menswear. Ideálna dĺžka plaviek je podľa mňa momentálne asi do polovice stehien, klasický strih, nie príliš tesné, ani priveľké, a keďže predpokladám, že väčšina z vás je dosť konzervatívna, decentná, skôr tmavšia farba. Skrátka, niečo veľmi univerzálne a osvedčené. Samozrejme, jednofarebnými nič nepokazíš, no keďže plavky zrejme nebudeš veľmi s ničím kombinovať a teda nebudeš mať problém ich zladiť, určite by stálo za pokus nájsť nejaký pekný vzor. Mňa hneď upútali tieto tmavomodré s námorníckymi vlajočkami z Alain Delon. Námornícky štýl je v mužskom oblečení večný a tieto na mňa pôsobili síce klasicky, ale stále dosť výrazne.

Skombinoval som ich s ľanovou košelou od toho istého výrobcu. Ľan je materiál, ktorý ide opäť neskutočne do módy a je na leto ideálny. Viem, opakujem to takmer v každom článku, a nie, neplatí ma ľanová lobby. No ja som ľan objavil až dve tri sezóny dozadu a sám nechápem, ako som mohol dovtedy tak málo riešiť nielen tento, ale aj ostatné materiály, z akých je oblečenie vyrobené. Zároveň mám pocit, že majú muži u nás, tak ako ja donedávna, veľké rezervy, takže sa snažím aj tak trochu vzdelávať.

Zrejme sa niektorí z vás budú pýtať, prečo mám vlastne k plavkám košeľu? Jednak vás nechcem strašiť svojím orangutaním telom, ale tiež si myslím, že nie je odveci mať vrámci svojej plážovej výbavy vždy pribalené niečo v tomto duchu. Osvedčí sa ti to napríklad, keď začneš byť trošku pripečený, nemyslím z piateho piva, ale zo slnka, alebo keď sa naopak schladí, a hlavne, keď sa vyberieš do nejakej plážovej reštaurácie a nechceš tam kaziť chuť do jedla ostatným iba tak v plavkách. Mne osobne je totiž napríklad tak trochu nechutné pozerať sa na všetkých tých polonahých ľudí pri jedle. Keď vidím reštauráciu v nejakom aquaparku, chytá ma panika. Samozrejme iné by bolo, keby všetci mali krásne vyšportované opálené telá ako z amerického filmu, to ale nemajú, lepšie povedané nemáme, takže môj osobný názor je, že v tejto situácii je gustióznejšie obliecť si aj nejaké tie zvršky. V aquaparku bude asi lepšie tričko, no na pláži budeš v košeli ešte aj štýlový.

 

 

Dnes je to jednoduché:

  • plavky a košeľa Alain Delon
  • okuliare Spitfire

Nedá mi nespomenúť ešte jednu vec. Všimol som si a veľmi cením snahu siete Alain Delon, ale aj iných obchodov s klasickou pánskou módou, mať v ponuke okrem oblekov a košieľ aj ďalšie garmenty. My chlapi sme totiž lenivé zvieratká a napríklad ja, keď si nájdem obchod, kde mi sedia strihy a má dostatočne širokú ponuku, som ochotný sa v ňom obliecť od hlavy po päty a znova sa vrátiť pred ďalším ročným obdobím. Viem, že to tak nevyzerá, ale vcelku nerád chodím po obchodoch celé hodiny. Preto sú plavky v obchode s oblekmi podľa mňa skvelý nápad.

To by bolo na dnes všetko, ja sa idem kúpať.

Štýlové leto!

Rustman

 

 

One thought on “Plážová kultúra

  1. Napsal muž s perfektní postavou…

    Jinak teda k těm orangutanům – dnes se mi v krásné kavárně (bohužel u bazénu) udělalo nedobře z pána, který si svlékl tričko v místnosti. Potřeboval nutně oholit ramena a záda. Co článek o mužské depilaci?

Comments are closed.