Námorníci v spodnom prádle

Asi to bude znieť čudne, ale za svoj život som už videl celkom dosť chlapov v spodkách. Nie, nenavštevujem žiadne tématické podniky, ale robil som dosť dlho šport, takže v spoločných šatniach som strávil nejaké tie veselé chvíle a hlavne fotím aj dosť mužov. Naštastie som vďaka foteniu videl v spodnom prádle ešte viac krásnych žien, takže sa to príjemne vyvážilo a nezanechalo to na mne žiadne trvalé následky. Prečo o tom však píšem? Už dlhší čas som sa chcel povenovať tu na blogu aj téme pánskej spodnej bielizne. Mimochodom, spisovné slovo bielizeň ma vždy trochu miatlo, keďže nie vždy je prádlo biele. Hovorím o pôvodnej farbe z výroby, ty hovado, nie o… No ale to radšej necháme tak.

Trenky, boxerky, spodná bielizeň, slipy, alebo akýkoľvek smiešny názov použiješ, sú jednoducho neoddeliteľnou súčasťou kultúry obliekania. No a ja, ako prepnutý pedant, ktorý potrebuje mať zladené úplne všetko, by som rozhodne neprežil, keby som si povedzme obliekol vymakané tmavomodré sačko s perfektnými bielymi ľanovými nohavicami a pod to napríklad krikľavo ružové boxerky. Mne musí ladiť všetko. Ak trpíš podobnou poruchou, alebo si si jednoducho uvedomil, že tie sedemročné vyťahané trenky z Kauflandu už asi nie sú to správne brnenie pre tvojho rytiera, čítaj ďalej.

Je teda jasné, že z vyššieuvedených dôvodov si ani jeden z nás rozhodne nevystačí s jednou farbou. Lenže komu sa chce behať po obchodoch a nakupovať spoďáre, ktoré si tam aj tak nebudeš skúšať. Tu práve prichádzajú vymoženosti 21. storočia, totie internety. Spodná bielizeň je ideálny garment na nákupy online. Stačí ti vedieť svoju veľkosť. Hlavne sa nepreceňuj. Prípadne sa spýtaj priateľky, tá bude vedieť, ehm. Hovoríme o oblečení samozrejme. No ale späť k téme, takže stačí ti vedieť veľkosť a všetko si naklikáš. Mne sa páči napríklad eshop Attractiv.sk, kde mierim rovno na multibalenia. Nechce sa mi trencle vyberať po jednom, tu na pár klikov kúpim tri farby z jednej série, takže všetko ladí a dá sa zladiť. Paráda. Navyše konkrétne pri tomto eshope sa môžem spoľahnúť, že všetko je origo, všetky produkty majú certifikát. Tiež majú dosť dobrý výber značiek, lebo však na pondelok je Tommy, na utorok zas Calvin a tak ďalej. Dôležité je, aby nikdy nebol klein, nehehe. Okrem toho, všetko skladom a posielajú hneď, takže ak si práve vyhodil svoje posledné trenírky, nezúfaj. Na pornoherca, to znamená bez spodného prádla, budeš chodiť iba do zajtra.

Aby sme o prádle iba neblábolili, poďme si dnes ukázať nejaké kombinácie. Napriek letnej rysovačke som však zatiaľ nenašiel odvahu fotiť sa v spodnej bielizni, pretože si myslím, že chlpatú opicu si môžeš pozrieť aj v ZOO, takže dnes to budú takéto flatlays. Zo spomínaného eshopu som vybral trojbalenie boxeriek Polo Ralph Lauren v typicky námorníckych farbách. Tento štýl totiž v mužskom šatníku nikdy neumrie a na leto je ideálny.

Ako prvú si pozrieme kombináciu, čo si oblečieš na jachtu. Alebo na zmrzlinu v chorvátskom prístave, keď žiadnu jachtu nemáš, ale chceš vyzerať, ako keby si mal. V tom prípade však asi vynechaj lano. Prúžkované námorníce tričko je základ, doladíš hnedými šortkami. Pod to tie najvýraznejšie červené boxerky, aké nájdeš. Veď čo ak drbneš do vody, žralok ti strhne nohavice a budú ťa musieť zachraňovať? Vtedy sa výrazné boxerky budú hodiť. Nie nadarmo je aj čierna skrinka v lietadle tuším tiež červená. Alebo oranžová, takže pre istotu si dáš oranžové tenisky. Keby fúkalo, čo na lodi asi hrozí, verzmi si námornícky svetrík a tmavomodrú beanie. No a kapitánsku čiapku, bez tej na loď nechoď a do Chorvátska asi tiež nie. Rekapitulácia tejto konkrétnej kombinácie:

 • červené boxerky Polo Ralph Lauren z eshopu Attractiv.sk
 • originál námorníce tričko ruskej armády, ktoré som dostal od manželky, takže ktovie, možno je aj z obchodu so suvenírmi
 • kraťase zo second handu
 • sveter McNeal
 • čiapka beanie Peek & Cloppenburg
 • okuláre Spitfire
 • tenisky Novesta

 

 

Ďalším variantom bude poobedňajšia kombinácia, povedzme na prechádzku po prístave, kde si môžeš odfotiť nejaké čajky. Nemyslím tie vtáky, ty ornitológ. Čajky nechcú vidieť krivé chlpaté nohy, takže si dáš dlhé nohavice, ale ty zasa nechceš mať zapareniny tretieho stupňa, takže môžeš zvoliť ľanové. Sú dosť priesvitné, takže ak nie si exhibicionista, potrebuješ pod ne boxerky. Tu práve oceníš, že máš biele, tie budú pekne spývať s gaťami. Nejaké prúžky tam jednoducho musia byť, takže modrobielu košeľu a celé to môžeš oživiť panamou, čo je tento typ klobúka, nie dovozová odroda gandže. Fajnové čierne loafersky, slnečné okuliare, aby čajky nevideli, kam sa pozeráš a nenápadný voyeursky foťáčik. Môžeš ísť:

 • biele boxerky Polo Ralph Lauren z eshopu Attractiv.sk
 • košeľa Lindbergh
 • nohavice Suitsupply
 • klobúk panama od tety Janderlovej
 • okuláre Ray-Ban
 • topánky loafers Dr. Martens

 

 

Na záver tu máme fajnový outfit na večer. Tentokrát s modrými boxerkami. Sako opäť z ľanu, tento materiál je proste na leto neporaziteľný. Pre všetkých komentátorov, ľanové sako môže byť jemne pokrčené, je to prirodzená vlastnosť toho materiálu, tak ako vzdušnosť a považujem to dokonca za výhodu, keďže aspoň tí, čo sa vyznajú, budú hneď vidieť, čo máš na sebe, a že si vieš, čo robíš. Pod sako košeľa, ktorá je zase pokrčená, lebo neviem žehliť. Kravata je voliteľná, bez nej bude efekt tiež výborný, zato vreckovku do saka nikdy nevynechaj. Môžeš to vypimpovať trakmi, keď si dáš dole sako, čo predpokladám určite urobíš, nebudeš rozgajdaný a zostanú ti aspoň zbytky nejakého štýlu. Opať loafers, tentokrát hnedé. Takže:

 • modré boxerky Polo Ralph Lauren z eshopu Attractiv.sk
 • ľanové dvojradové sako Suitsupply
 • košeľa Lagerfeld
 • kravata Asole & Bottoni
 • vreckovka do saka Peek & Cloppenburg
 • oblekové nohavice Suitsupply
 • traky z Panskekravaty.sk
 • topánky loafers Lotus

 

 

Skús si teraz všetky tieto outfity predstaviť s nejakými spranými polyesterovými trenkami, ktoré ti je ľúto vyhodiť. Asi to nie je ono, že? Dnes sme si teda ukázali, že v štýle musíš ísť na maximum a nemôžeš si dovoliť vynechať ani takú na prvý pohľad doslova nevidieľnú súčiastku. Nabudúce sľubujem fotky v spodnom prádle. Neboj, nie moje, nafotíme v ňou nejakú modelku. Takže zostaň naladený.

Štýlový deň!

Rustman