Kohúty v Ríme

Včera som vás asi trochu unudil mojím vlajkovým vyznaním, takže dnes je už na čase venovať sa tomu, kvôli čomu tu asi väčšina z nás je. Určite čakáš z nášho výletu do Ríma nejaké tie kvádra a veľkomestskú eleganciu, a môžem ťa ubezpečiť, že sa aj dočkáš, no na začiatok som sa chcel povenovať niečomu pohodlnejšiemu. Predsalen, prehliadka večného mesta z paluby okružného autobusu by bola tak trochu od veci, treba si tie tisícročia staré budovy aj omakať, nasať atmosféru a preskúmať uličky. Takže sa aj veľa nachodíš. Treba si teda na takýto výlet pripraviť aj niečo pohodlnejšie, dnes malá inšpirácia.

Tu mi nedá nespomenúť, ako vždy trpím, je mi zároveň trápno a ľúto, keď vidím našincov (prípadne našich českých susedov) v rôznych kútoch sveta oblečených v niečom čo pripomína odev člena horolezeckej výpravy v základnom tábore pod Everestom. Skrátka na trekera, určite to poznáš, kárované kapsáče, trekové sandále v lepšom prípade bez ponožiek, v horšom… na to radšej ani nemyslieť. K tomu tielko Adidos a na hlavu rybársky šerbel. Lahôdka. Neviem, ako k tejto anomálii prišlo, ale horolezecké obchody u nás musia mať k*rva dobré lobby.

Každopádne, predpokladám, že toto nie je tvoj prípad, asi by si nečítal tento článok, a tak ťa za všetkých Slovákov prosím, využi každú príležitosť šíriť osvetu a choď príkladom. Existuje predsa aj pohodlné a zároveň štýlové oblečenie. Napríklad ako toto.

 

 

Základom sú pohodlné tenisky, ak je tvoj výlet fakt o chodení, kľudne aj športovejšie, ale ja som klasik. K tomu voľné a priedušné nohavice, žiadne spotené vajcojebky. Pri takýchto jednoduchých outfitoch, kde máš na sebe tri štyri kusy oblečenia, je najdôležitejší strih. Nohavice sa teraz začali opäť nosiť s vysokým pásom a širkšie v stehnách, tie sú aj najpohodlnejšie, takže super, spája sa móda s pohodlím, to sa mi páči. Tým sa dostávame k tričku. Tričká s nápisom prosím ťa už konečne hoď do kontajnera, alebo použi na utieranie podlahy, už som to spomínal dávnejšie – nemáš pubertu, aby si musel mať SWAG na tričku. Nie že by moje tričko bolo nejaké strašne vychytané, v skutočnosti ho už mám pekne dlho a bolo také pokrčené, že som ho musel retušovať, no stačí to príliš nekomplikovať a zvoliť jednofarebné. Čo navyše šetrí miesto v kufri, pretože napríklad biele sa hodí takmer ku všetkému. Nezabudni ho prípadne aj vyprať, aby od teba nebočili aj bezďáci.

 

  

 

Keď som si tieto základné veci obliekol, bola to tak trochu nuda. Naštastie som si vzal Heisenberg klobúk, ktorý sa síce originál volá Pork Pie, no od časov Breaking Bad už asi nikto týmto názvom nepomenuje, a hlavne najsamlepšie vymakané kohútové Bepon ponožky. Keď som tieto ponožky videl v obchode, najskôr som ich v mysli zhejtoval, že prečo by som chcel mať na ponožkách kohúta. No po chvíli sa mi nejako začali páčiť a teraz si na nich totálne fičím. Nie je jednoduché ich skombinovať, ale sú brutálne originálne, výrazné, kontrastné. Proste červené kohúty. Spravia ti outfit. Bez nich by to napríklad aj v tomto prípade bola dosť nuda. Navyše sú pohodlné a navrhol ich slovenský dizajnér. Inak majú aj žlté kohúty, choď to očekovať.

 

 

Čo mám teda v tomto kohútiom rímskom outfite na sebe:

  • ponožky Bepon
  • tenisky Novesta
  • klobúk Mauerer Hüte
  • nohavice Zara
  • tričko už ani neviem, asi New Yorker

Kohúty už kikiríkajú, že treba ísť spať, takže ja idem do tretej ráno pozerať seriály a prajem ti štýlový večer!

Adam