Čiapkofóbia

Ako dieťa som trpel čiapkofóbiou. Neznášal som zimnú čiapku. Síce som po vonku chodil s ľahkými omrzlinami uší, no zato strašne kúl a bez pocitu spoločenského znemožnenia. Vždy som si ju nasadil až pred dverami do bytu, aby som nenasral nezranil moju milovanú mamu. Navyše som mal pociť, že v čiapke vyzerám ako malý. Pritom podľa môjho názoru som už bol veľký, veď som dovŕšil trinásť rokov a holil som si štyri fúzy, ktoré som ešte ani nemal. Radšej som nosil čelenku, k čomu, pevne verím, neexistuje žiadna fotodokumentácia. Časom sa to trochu zlepšilo, pomaly začal víťaziť zdravý rozum a pri teplotách pod -20°C som si na hlavu nasadil aj niečo ďalšie okrem vlasového gélu s mokrým efektom. Mierna čiapkofóbia však zostala a napríklad čapicu s gongolcom by som si na hlavu nedal ani dnes.

Je tu však naštastie zopár variantov zimných pokrývok hlavy, ktoré z dospelého muža nespravia skrachovaného štyridsaťdvaročného skejtera. Základ je nenosiť ich v lete, vyhnúť sa debilným nápisom typu SWAG, čo vlastne platí na akékoľvek časti oblečenia a hlavne ich mať tesne na hlavu, nie odstávajúce, ako to nosia šmolkovia. Jedným z pre mňa akceptovateľných variantov je aj táto pletená vecička, v angličtine má krásny názov beanie, niečo ako fazuľka, za čo asi môže tvar tvojej hlavy, keď si ju nasadíš. Celkom dobré, keďže ešte sa mohla volať aj pesar alebo žaluď.

 

 

Môžeš si ju kúpiť v hociakom obchode od číňana až po tie najluxusnejšie. Napríklad túto Moncler za púhych 578 €, aj keď som si istý, že existujú aj menej lacné. Ďalšou možnosťou je poprosiť babku či niektorú veľkopodnikateľku zo Sashe.sk, aby ti jednu uštrikovala, aj keď tu by som bol obozretný, aby ti na ňu predsalen nevpašovala vyššie spomínanú neviem prečo chlpatú guľku s čudným názvom gongolec. Alebo ju môžeš nájsť na zemi, ako ja. No joke! Snáď si nemyslíš, že by som si zimnú čiapku sám kúpil?!

Možno sa pýtaš, prečo nemám čiapku na viacerých fotkách. Odpoveď je jednoduchá, na ostatných v nej vyzerám divne. To je tou čiapkofóbiou.

 

 

Okrem nájdenej čiapky mám na sebe:

  • nový kabát, sveter, rukavice a okuláre Zara
  • nohavice staré
  • čižmy ešte staršie Diesel, ale tu klobúk, ehm vlastne čiapku dole pred ich kvalitou, stáli ma síce majland, ale mám ich hádam aj desať rokov

Ináč ako nosiť dvojradový kabát sme si už minule vysvetľovali tu, takže to už hádam žiadny komentár nepotrebuje.

Prajem štýlový nový rok a držte si čiapky, bude to jazda!

Adam