Bunda, ktorá vydrží všetko

Ak mám niečoho v šatníku asi trochu viac ako priemerný chlap, tak sú to bundy. Pre mňa sú to také statement kusy oblečenia, v podstate definujú, čo chceš svojím odevom povedať. Okrem toho potrebuješ rôzne hrúbky a materiály do každého počasia.

Keď som sa nedávno chystal na výlet do Škótska, zistil som, že asi budem opäť potrebovať novú. Novú zámienku kúpiť si ďalšiu bundu samozrejme, ehm. No a tou bolo počasie, v Škótsku dosť prší, ale zase tam nie je až taká zima, čiže si nedáš kabát, ale ani ten nabufovaný anorak s kožušinou určený na polárnu expedíciu. Priznám sa, že predtým som značku Barbour poznal len okrajovo, pár krát sa niečo objavilo na foteniach, ale vnímal som ju ako oblečenie pre britských dôchodcov. Oni ho teda aj naozaj dosť nosia, ale keď som sa trochu zorientoval v Barbour sortimente, videl som, že je to veľká klasika a že tie voľné strihy a decentné farby sú ich trademark a nie zastaralosť. Navyše zopár modelov má trošku užší strih v páse a nejakú tú netradičnú fičúru, takže aj menej tučný atlét, čo chce vyzerať k svetu, si tam niečo nájde.

No a potom je tu ešte materiál, hlavným ťahúňom tejto značky je voskovaná bavlna, ktorá perfektne odpudzuje vodu. Barbour si asi celkom verí, lebo ponúkajú doživotnú (!) záruku na tento materiál a ako zrejme jediná firma na svete ponúka možnosť poslať bundu od nich v akomkoľvek stave do ich továrne v Británii, kde ju opravia a hlavne prevoskujú, takže bude opäť vodeodolná ako na začiatku. Toto ma dostalo a o dvadsať rokov to vyskúšam. Alebo aj skôr.

Celkovo je ich najväčšou kvalitou práve nadčasovosť. Materiálu, strihov, farieb. You name it, či ako sa to hovorí. Samozrejme, nie je úplne najlacnejšia, ale však to si ani nečakal.

Naopak, čakal si asi, že sa v nej odfotím v Škótsku, to sa ale dojebalo nepodarilo, lebo mi nestihla prísť. Takže som si pekne počkal, kým bude hnusne pršať aj u nás. Trochu ma mrzí, že to je akurát cez Vianoce, no ale nedá sa nič robiť, stromček sa kúpiť musí, takže som to nejako takto skombinoval. Mimochodom, vždy som chcel vyskúšať strčiť vianočný strom do toho baliaceho valca a konečne sa mi to splnilo. Vôbec to nie je až také jednoduché, hlavne keď si kúpiš trojmetrový stromček.

 

   

 

No a na sebe mám okrem vymakanej Barbour bundy samé staré handry, čiže to sa neoplatí ani vypisovať. Aspoň pekne vynikne.

Štýlový deň prajem!

Adam

2 thoughts on “Bunda, ktorá vydrží všetko

Comments are closed.