Bulldog so srsťou francúzskeho pudlíka

Pred nejakým časom som dostal ponuku na testovanie kozmetických výrobkov. Najskôr som dosť dlho váhal, či túto ponuku vôbec akceptovať, pretože pravda je taká, že ja vlastne žiadnu kozmetiku okrem tej úplne najzákladnejšej ani nepoužívam. Ale bolo mi sympatické, že tieto produkty sú vegánske. To znamená, že neobsahujú žiadne časti mŕtvych zvieratiek, ani žiadne zvieratká netrpeli pri ich výrobe alebo testovaní. Pre istotu som si túto informáciu samozrejme preveril u kamošky a najkrajšej vegánky, čo poznám (kontakt za pivo) a keď mi potvrdila, že je to v poriadku,  povedal som si, že dobre teda, skúsime ich otestovať na ryšavom orangutanovi, čo by malo byť morálne úplne v poriadku, lebo ten má možnosť voľby.

Na testovanie mi prišli dizajnovo podarené fľaštičky a dózičky, ktoré sa evidentne snažia vyzerať ako pre chlapa, čiže neobsahujú žiadnu fotku päťdesiatročnej Julie Roberts s pokožkou devätnásťročnej šťavnatej modelky, žiadne nápisy anti / pro / formula, ani žiadne iné zbytočné drísty a samozrejme tam nie je ani žiadna ružová.

 

  

 

Vybral som si teda tri gebuzinky na bradu, keďže zhodou okolností je moja brada v jesennej objemovke a začínala vyzerať ako niečo medzi cirokovou kefou a nikdy nevytepovaným kobercom. Samozrejme, najskôr som sa odfotil v tomto pôvodnom stave.

 

 

No a potom sa práve stala zvláštna vec. Viete ako to chodí s týmito blogerskými spoluprácami. Firmy mi posielajú všeličo a ja o všetkom píšem v superlatívoch. Za to dostávam veľké lóve, v podstate som za vodou do konca života. To bol samozrejme vtip. Ono je to, alebo lepšie povedané malo by to byť tak, že si bloger sám vyberie, čo chce vyskúšať a potom o tom spraví hodnovernú recenziu. Pri oblečení je to jednoduché, skrátka si vyberiem to, čo sa mi páči, čo je môj štýl a dokážem sa s tým stotožniť, ale pri kozmetike som mal problém, veď preto som na začiatku tak váhal. Myslel som si totiž, že budem musieť tak trochu prifarbovať a že ani nebudem vedieť nejako kvalitne zachytiť, či sa s mojím ksichtom udiali nejaké zmeny. Ako príjemne som bol prekvapený, keď som si uprostred fotenia prvý krát nagebril na moju tvrďácku bradu balzámik Bulldog Original Beard Balm a ono to naozaj fungovalo! Bol som rád, že si nebudem musieť nič vymýšľať, ale že napíšem tak ako je a že to bude aj vidno na fotkách! Bradu som mal správne tvarovanú a kompaktnú, žiadne odstávajúce dráty. Navyše zrazu som mal taký ten pocit, ako keď odchádzaš od barbera, voľaký taký vynovený sa cítiš, že teraz môžeš všetko a že si strašný pán. Neviem to úplne popísať, lebo je na to jedno výstižné slovíčko, ale vraj nemám nadávať v článkoch. (Popi*i!)

 

 

Určite to bude aj dosť efektným názvom pre chlapskú kozmetiku, že Bulldog. Taký zamračený pes, ktorý vyzerá nebezpečne, ale vlastne je celkom milý. Presne tak nejako sa chcem cítiť a presne tak sa cítim, keď používam tieto gebuzinky. Navyše na dotyk mám srsť (bradu) ako francúzsky pudlík, takže aj ženy, ktoré sa ma dotýkajú, sú spokojné. No dobre, žena – manželka, nehehe.

Ešte jednu vec by som rád spomenul, i keď niekde som už o tom písal. V skutočnosti pri týchto veciach vôbec nejde o kozmetiku, alebo o oblečenie, ale podľa mňa skôr o možnosť a právo muža sa o seba zaujímať. Samozrejme všetko s mierou a správny chlap je tu stále hlavne pre tých slabších, ale niekedy je zdravé venovať chvíľku pozornosti aj sám sebe a ísť na pivo s drblým kamarátom, kúpiť si niečo pre seba, alebo si naolejovať bradu a cítiť sa z toho drsne.

Štýlový deň!

Rustman