Vianočné tepláky

Priznám sa, som tak trochu Grinch. Vianoce ma vždy zastihnú nepripraveného a kolotoč preplnených nákupných centier, nemožnosti čokoľvek vybaviť, či klasické predvianočné rodinné strety mi spôsobujú nepokoj, čo sa mi zdá v rozpore s pôvodným účelom tohto sviatku. Každopádne, keď už sa chlap ocitne uprostred tohto chaotického diania, treba byť pripravený. Pohár v ruke je samozrejmosťou a prečo si tento sviatok neuciť aj štýlovo. Zdobenie stromčeka kľudne prenechaj menším členom domácnosti a ozdob radšej seba. Chápem, že rozgajdané tepláky sú pohodlnejšie, no okrem krásne zabalených darčekov si treba dať záležať aj na vlastnom vzhľade. Nevravím, že to musí byť priamo smoking, no vyžehlenou košeľou a decentnými nohavicami určite vylepšíš celý večer a aj tvoja polovička to ocení. Navyše na fotkách pri stromčeku nebudeš vyzerať ako bezďák na vianočných trhoch.

Ak by si sa predsalen rozhodol trochu to prehnať, alebo si nebodaj pozvaný do spoločnosti, môžeš to napáliť a naozaj si obliecť ten najvhodnejší klasický večerný mužský odev, a tým je práve smokingové sako. V tomto prípade je zamat vo farbe priam ideálny, červený, zelený, v podstate hociaký. Všetko ostatné je klasický black tie, ešte to môžeš oživiť štýlovými papučami, bude to zaujímavá vychytávka. Ponožky vynechaj, aj tak nejaké dostaneš.

 

 

 

 

Takže, čo mám vlastne na sebe:

  • smokingové sako Mango
  • košeľa so zakrytou légou Karl Lagerfeld
  • motýlik, šerpa a manžetové gombíky Marks & Spencer
  • vreckovka do saka Peek & Cloppenburg
  • nohavice a traky Frack & Co
  • papuče F&F

Tak trochu neverím, že sa skutočne nájde niekto, kto sa takto nahodí. Ak by predsa áno, budem rád, keď ma o tom informuješ a pošleš fotku, aspoň bude zábava. Prípadne pošli aj fotku ako ležíš ožratý pod stromčekom, to bude ešte väčšia.

Šťastné a štýlové!

Adam